31. јануара 2017. године у Плавој сали Дома културе у Бачу одржана је општинска аудиција манифестације „Србија у ритму Европе“.
Пре општинске аудиције, у току протекле седмице, свака школа наше општине имала је своју школску аудицију, на којој су изабрани најбољи кандидати из школа.
Укупно се представило 36 ученика, и то из:
Основне школе „Иво Лола Рибар“ из Плавне 1 ученик,
Основне школе „Јан Колар“ из Селенче 7 ученика,
Основне школе „Алекса Шантић“ из Вајске 6 ученика,
Основне школе“Вук Караџић“ Бач 20 ученика,
Пољопривредне школе Бач 2 ученика.
Ученици су показали свој таленат у певању и игрању, музиком и песмом по свом избору, а стручни жири на челу са представником манифестације г-дином Бранком Бекићем одлучио се да нашу општину у финалном такмичењу у Сомбору у јуну месецу, представља ученица шестог разреда из Селенче, Магдалена Кања. Са изабраном ученицом до финалног такмичења радиће екипа емисије „Твоје лице звучи познато“, која ће је припремати да изведе песму Данске , на данском језику, односно на језику државе која је додељена нашој општини.
Честитамо Магдалени на избору и желимо јој успех у даљем такмичењу!

преузето од: ОШ“Вук Караџић“ Бач

Одржана аудиција за такмичење-Србија у ритму Европе