Школске 2020/2021.године у нашој школи је традиционално, свечано обележен Савиндан уз поштовање свих прописаних мера заштите у условима пандемије. Свечана академија,односно снимци програма који су приредили наставници и ученици  су приказани на видео-биму , након чега је свештеник, у присуству школских кумова ,председника скупштине општине Бач и  чланова колектива ОШ “ Алекса Шантић“ , одржао службу и посветио славски колач. Овогодишња кума,учитељица Татјана Петровић предала је део славског колача наставнику Милошу Прерадовићу који ће бити кум наредне школске године.Светосавску награду , као представник наше школе, добила је директорица Александра Берић  коју је наставничко веће изабрало на основу  изузетних постигнућа у оквиру унапређења и побољшања рада школе у току протеклог периода.

Ученици наше школе и наставница Милена Баждар приредили су игроказ на тему детаља из живота Светог Саве што је уз  хор ОШ “ Алекса Шантић“ ,под руководством наставника Милоша Милиновића, допринело  свечаном тону Савиндана.

САВИНДАН 2021.ГОД.