30.marta je u Kulturnom centru u Baču održana smotra dramskog stvaralaštva za osnovne škole opštine Bač. Našu školu su predstavili učenici 4-1 sa predstavom „Ježeva Kućica“. Predstavu su režirale učiteljice Irena Velemir i Svetlana Đurić  na osnovu dramatizacije Ćopićevog teksta koji je preradila Snježana Latinović.

Za izbor kostima zadužena je Svetlana Đurić, za scenografiju Tanja Šuković, Dušanka Kurdulija i Bogdanka Subašić. Izbor muzike i aranžmani su delo Nermine Košutć.

Plakat je izradila učenica Anja Grujić

Uloge:

Ježurka ježić-Ognjen Ranđelović

Lisica-Tijana Mićić

Medved-Nikola Jovanić

Divlja svinja-Strahinja Platiša

Vuk-Marko Đurić

Zec poštar-Radojica (Todor) Tomović

Zec pripovedač-Nikola Cvijić

Leptir-Anđela Medić

Pečurka-Natalija Đurić

Cvet-Milica Bogdanov

Drv0 1-Miroslav Mišković

Drvo 2-Srđan Mišković

Zahvaljujući njihovom trudu i radu, ali pre svega angažovanju i energiji ove predivne dece došli smo do plasmana na zonsku smotru dramskog stvaralašva .

link za celu predstavu (preuzeto od Platiša Nataše): https://www.facebook.com/natasa.platisa/videos/vb.100003669151595/1049153551883607/?type=2&theater

Dramsko stvaralaštvo-plasman na zonsku smotru!