U našoj školi se izučava Hrvatski jezik sa elementima nacionalne kulture koji predaje nastavnica Nermina Košutić.

img_0241_25-10-12-08-55-00

Učenici od 5 do 8 razreda su  22. oktobra učestvovali na 14. susretima „Dani Balinta Vujkova“, književnika koji je veliki broj dela posvetio deci. Na manifestaciji je predstavljena slikovnica iz rukopisne zaostavštine Balinta Vujkova, iluistraciju slikovnice uradila je slikarka Ružica M. Žigmanov. Istu slikovnicu dobili su na poklon i učenici naše škole. Nakon prezentacije prikazana je polučasovna opera za decu „Šumska kraljica“ kompozitora Franje Štefanovića u izvođenju solista novosadske opere i hora „Bajićevi slavuji“ muzičke škole „Isidor Bajić“ iz Novog Sada.

Prijam-mladih-recitatora-iz-Subotice_image_galleria31. oktobra održano je školsko takmičenje učenika na hrvatskom jeziku. Na takmičenju su učestvovale učenice 8. razreda: Laura Iličić, Edit Petrov, Andrea Dumenčić, Marija Troner i Petra Iličić, učenica 7. razreda, koja je izabrana da predstavlja našu školu na „Pokrajinskoj smotri recitatora na hrvatskom jeziku“. Smotra je održana 6. novembra u Subotici. Naša učenica Petra Iličić je, sa još 12 učesnika, dobila nagradno putovanje u Osijek koje je realizovano 27. novembra. Na putovanje su išle Petra Iličić i nastavnica Nermina Košutić. Za pobednike je prikaza predstava „Galeb“ Džonatana Livingstona u dečjem pozorištu “ Branko Mihaljević“, a zatim su prisustvovali prijemu u Gradskoj upravi Osijek koji su ispratili mediji.

Autor: Nermina Košutić

Hrvatski jezik u našoj školi