Svake godine školsku slavu, Svetog Savu,  obeležavamo svečanom akademijom u našoj školi. Nakon akademije sveštenik, u prisustvu školskih kumova i drugih gostiju, održi službu i posveti slavski kolač.

Tradicija naše opštine je da se povodom ovog praznika dodeljuje Svetosavksa nagrada najuspešnijem radniku u prethodnoj godini. Dodela se obavlja u toku svečane svetosavske akademije u KP centru kojoj prisustvuju predstavnici svih škola, lokalne samouprave i sveštena lica sa područja opštine.

sveti-sava-skolska-slava
sveti-sava-2014-3-638
sveti-sava-2014-6-638
sveti-sava-2014-7-638

ŠKOLSA 2023/2024 GODINA

Ove godine Svetosavsko priznanje ispred naše škole dobila je učiteljica Jagoda Ilić. Održana je tradicionalno svečana priredba koju je otvorio hor sa Svetosavskom himnom na čelu sa nastavnikom muzičke kulture Milošem Milinovićem. Naši najmlađi su se predstavili dramskim prikazima „Sveti Sava – krsna slava“ i „Praznične radosti“. Učenice osmog razreda Nađa Modić i Petra Valuh su predstavile lik Svetog Save kroz narodno predanje „Sveti Sava miri braću“. Svoj deci, nastavnicima i uvaženim gostima obratila se naša direktorica Aleksandra Berić sa porukama koliko je važan i blagosloven rad nastvnika i škole i koliko je važna uloga Svetog Save koju nam je dao u nasleđe. Sveštenik je održao službu i osveštao kolač. Ovogodišnja kuma, Ivana Drndarski je prenela kumstvo i deo svetog kolača novoj kumi, učiteljici Dušanki Kurduliji.

ŠKOLSKA 2020/2021.GODINA

Školske 2020/2021.godine u našoj školi je tradicionalno, svečano obeležen Savindan uz poštovanje svih propisanih mera zaštite u uslovima pandemije. Svečana akademija,odnosno snimci programa koji su priredili nastavnici i učenici  su prikazani na video-bimu , nakon čega je sveštenik, u prisustvu školskih kumova ,predsednika skupštine opštine Bač i  članova kolektiva OŠ “ Aleksa Šantić“ , održao službu i posvetio slavski kolač. Ovogodišnja kuma,učiteljica Tatjana Petrović predala je deo slavskog kolača nastavniku Milošu Preradoviću koji će biti kum naredne školske godine.Svetosavsku nagradu , kao predstavnik naše škole, dobila je direktorica Aleksandra Berić  koju je nastavničko veće izabralo na osnovu  izuzetnih postignuća u okviru unapređenja i poboljšanja rada škole u toku proteklog perioda.

ŠKOLSKA 2019/20. GODINA

Ove godine smo školsku slavu obeležili priredbom i svečanim obredom u holu škole uz prisurtvo sveštenika i kumova, porodice Jovanović. Svetosavska akademija je održana u KP Centru u Baču. Tom prilikom je Svetosavsku nagradu, kao predstavnik naše škole, dobila Dragana Obradović koju je nastavničko veće izabralo na osnovu izuzetnog postignuća na republičkom takmičenjeu u toku prethodne školske godine.

ŠKOLSKA 2018/19. GODINA

Ove godine školska slava je obeležena priredbom u holu škole i svečanom akademijom u Domu kulture u Baču. Naši kumovi su Dušanka Kurdulija i njeno odeljenje 2-1, a nosioc Svetosavske nagrade je nastavnica biologije Rada Cvijić.

ŠKOLSKA 2017/18. GODINA

Školska slava, Sveti Sava, je ove školske godine obeležena priredbom u našoj školi u Bođanima. Nakon priredbe prisustvovali smo svečanoj akademiji koja je i ove godine održana u Baču. Kuma naše škole je bila učiteljica Svetlana Đurić, a Svetosavksu nagradu, za uspeh i dostignuća u dosadašnjem radu je dobila učiteljica Irena Velemir. Čestitamo našoj Iki i zahvaljujemo se Ceci na kumstvu.

ŠKOLSKA 2016/17. GODINA

U petak, 27.januara obeležena je naša slava – Sveti Sava. U školi je održana priredba nakon koje je usledilo sečenje slavskog kolača, priredbi su prisustvovali ovogodišnji kum, naš veroučitelj, Milan Radojević, sveštenik Mladen Glušac i zamenik predsednika opštine Zdenko Kolar .

Uveče je u Kulturnom centru u Baču održana svečana akademija na kojoj je Tanja Šušković, profesor likovne kulture, primila Svetosavsku nagradu kao najistaknutiji radnik našeg kolektiva u prethodnoj školskoj godini.

ŠKOLSKA 2015/16. GODINA

Ovogodišnji kumovi su Goran i Tamara Milošević, a uz radnike škole, učenike i roditelje, prisutni su bili sveštenik Mladen Glušac i predsednik opštine Bač Dragan Stašević. Drugi deo proslave je počeo u 19 časova u KP centru u Baču gde su na akademiji za celu opštinu dodeljene Svetosavske nagrade. Naš ovogodišnji predstavnik je profesor fizičkog vaspitanja Saša Milaković.

HPIM1040         HPIM1042

ŠKOLSKA 2014/15.

U školi je održana Svetosavska priredba, a u KP centru svečana akademija na kojoj je Ornela Jovanović, na predlog kolektiva, dobila Svetosavsku nagradu.

HPIM1043

HPIM1118