Музичка школа „Стеван Христић“

1915406_952475941467090_1539085211952918228_n         12722535_217379938607490_1588784102_o

Вредни, талентовани ученици  наше школе већ дуже време похађају и основну музичку школу „Стеван Христић“ из Бачке Паланке – издвојено одељење у Бачу. Ученици: Огњен Ранђеловић, Петар Глушац и Марко Ђурић су у нашој школи трећаци, а у музичкој прваци; Валентина Ковачев из седмог разреда похађа пети разред музичке школе, а Дамјан Суботић, из осмог разреда, је у музичкој школи завршни, шести разред. Дамјан и Валентина су 28.10.2015. учествовали на јавном часу у Бачкој Паланци, а видећемо их и на Новогодишњем концерту 22.12. Наши прваци у музичкој школи вредно вежбају па се надамо да ћемо и њих ускоро видети на јавном наступу.

аутор: Валентина Ковачев 7-2       :)

КУД „Младост“ Бач

Ученици насе школе, чланови КУД-а Младост из Бача су 23.12.2016.године у КЦ Бач одиграли представу Уображени петао!
Браво децо, а свима који су радили на овом пројекту желимо пуно таквих успешних наступа!

Велико коло за Гиниса

4. октобра 2015. године у Новом Саду је одиграно велико коло у намери да се обори Гинисов рекорд у најдужем колу на свету. Учествовало је око 12 000 играча из Србије и десет других земаља.Међу учесницима из Србије , учесник је био и КУД „Младост“ из Бача. С поносом истичемо да су чланови овог КУД-а ученици наше школе. Ухваћени за руке с осталим играчима, у непрекидном ланцу дугом 6км, заиграли су Велико бачко коло, Катанку и Ужичко коло. То су били ученици 8. разреда: Јованић Андреа, Милић Марија, Ранђеловић Анђела, Костић Ивона, Радошевић Немања и Радошевић Стефан.

Новогодишња представа „Зимски капутић за малог јежа“

31. децембра 2015. године у ПЛавој сали у Бачу чланови КУД-а су за најмлађе припремили новогодишњу представу „Зимски капутић за малог јежа“. На уиграност, песму и таленат у ношњама су сви навикли, а овом представом доказују своју свестраност. У новогодишњој представи су такође ученици наше школе. Међу главним глумцима су: Милић Марија, Ранђеловић Анђела, Костић Ивона и Радошевић Немања. Наравно да без песме нема ништа, њихову глуму су пратили прелепи гласови осталих чланова, ученика наше школе: Шимуновић Андрее, Хорват Андријане, Миклушев Гордане и Тамаре, Нађ Татјане, Ранђеловић Сташе, Елхардт Дајане, Костић Александре, Радошевић Стефана и Јованић Андрее.

аутор: Ивона Костић 8-2