Poslednja sreda u februaru je dan kada se širom sveta obeležava Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ružičasta je boja ovog dana i u našoj školi su svi zaposleni i svi učenici dali svoj doprinos ovom danu noseći ružičaste komade odeće. U našoj školi je ovaj dan obeležen u toj ružičastoj i raspevanoj atmosferi šireći poruke ljubavi i mira. Pod škole je bio izlepljen imperativnim porukama da treba da se volimo, grlimo, poštujemo, opraštamo, pomažemo. Na zidovima škole su bili postavljeni QR kodovi i učenici su znatiželjno skenirali kodove otkrivajući šta se krije na datim linkovima. QR kodovi su sakrivali različite pesme o ljubavi i video zapise o borbi protiv vršnjačkog nasilja. Zvuk školskog zvona je danas zamenila pesma, te je kraj svakog časa obeležavan muzikom puštanom preko razglasa i učenici su uživali u plesu, zagrljaju, osmehu tokom svakog odmora. U toku velikog odmora su učenici imali priliku da pogledaju edukativan video materijal o značaju borbe protiv vršnjačkog nasilja i da razumeju značaj svih nas u ovoj borbi jer za ovu borbu smo odgovorni svi.

I kad nosimo žutu, zelenu, plavu garderobu, budimo obučeni u ružičasto svaki dan!

Vršnjački tim

MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA